آیفون 14 با طراحی تغییر یافته
آیفون 14 با طراحی تغییر یافته

آیفون ۱۴ با طراحی تغییر یافته

مارک گورمن خبرنگار و تحلیلگر وب سایت خبری بلومبرگ به تازگی اعلام کرده که آیفون ۱۴ طراحی حرفه ای تر و جدید تری دارد و طرفداران این برند میتوانند انتظار تغییرات عمده در این تلفن همراه را داشته باشند . چندی پیش آیفون ۱۳ جدید با تغییرات جزئی معرفی شد ، این میتواند به این دلیل باشد که اپل در پشت صحنه کار می کند این اولین باری نیست که خبر ها‌یی مبنی بر آیفون ۱۴ با طراحی تغییر یافته میشونیم .

آیفون 14 با طراحی تغییر یافته

تحلیلگر معتبر اپل مینگ چی کو ، به تازگی اعلام کرد تغیراتی تحت عنوان سوراخ پانچ در راه است البته امروز در تعداد زیادی از تلفن های همراه جدید مخصوصا در برند سامسونگ این مورد مشاهده شده است ، طراحی سوراخ پانچ ( punch hole ) برای دوربین جلو استفاده میشود و یک سوراخ کوچک بر روی مانیتور است که دوربین درون آن قرار میگیرد با توجه به این سبک از طراحی احتمالا ناچ در آیفون ۱۴ حذف و سنسور های نور و تشخیص چهره به زیر نمایشگر منتقل شوند .

دوربین عریض

 

همچنین در مورد دوربین هم اظهاراتی شنیده میشود که آیفون ۱۴ مجهز به دوربین اصلی با لنز ۴۸ مگاپیکسلی فوق عریض از نوع ارتقا یافته خواهد بود ، به نظر می رسد این لنز ها با تکنولوژی ساخت می شوند که اپل درساخت لنز های ۱۲ مگاپیکسلی عریض آیفون ۱۳ استفاده کرده است .

 

آیفون 14 با طراحی تغییر یافته

طراحی و نمایشگر

علاوه بر این با توجه به ناموفق بودن آیفون  مینی در فروش انتظار میرود اپل برای آیفون ۱۴ مدل مینی را در نظر نگرفته باشد و مدل مکس جاگزین سری ناموفق مینی خواهد شد از این موضوع میتوان نتیجه گرفت که آیفون ۱۴ دارای نسخه های معمولی ، پرو ، مکس و پرو مکس باشد. اپل در آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو از نمایشگر ۶.۰۶ اینچی با تکنولوژی LTPS استفاده خواهد کرد و مدل های مکس و پرو مکس نمایشگر هایس بزرگتری از نوع LTPO خواهند داشت .

 

آیفون 14 با طراحی تغییر یافته

پردازنده مرکزی

 

پردازنده مرکزی آیفون ۱۴ به گفته برخی تحلیلگران تراشه A16 بایونیک اپل خواهد بود ، مدتی قبل اخباری مبنی بر ساخت ایت تراشه با با معماری ۴ نانومتری یا ۵ نانومتری پلاس منتشر شد حالا گمان می رود این تراشه در سال ۲۰۲۲ بر قلب تپنده آیفون ۱۴ باشد .

 

آیفون 14 با طراحی تغییر یافته

به نظر شما این اطلاعات و شایعات تا چه حد می تواند درست باشد آیا اپل در آیفون چهارده دست به تغییرات خواهد زد یا روال تکراری و خسته کننده ی حاشیه امن را برای گوشی های موبایل خود انتخاب میکند .

 

منبع خبر : GSM Arena

 

شما میتوانید با مراجه به صحفه آموزشی صتک کالا در اینما و یا در کانال آپارات صتک کالا به مطالب بیشتری دسترسی داشته باشید