از زمستان طولانی تا خدای جنگ نورس
از زمستان طولانی تا خدای جنگ نورس

 از زمستان طولانی تا خدای جنگ نورس

God of war ragnarok

 

بازی God of War ساخته استودیو سانتا مونیکا در سال ۲۰۲۲ برای کنسول های PS4 و PS5 منتشر خواهد شد. براساس صحبت های تیم سازنده، این بازی آخرین قسمت از بازی God of War  است که در سال ۲۰۱۸ عرضه شد.

اکنون با معرفی این بازی و پخش تیزری از آن سوالاتی برای گیمرها به وجود آمد است، سوالاتی مانند دشمن اصلی کریتوس در این قسمت چه کسی است؟

در این بازی به دنبال کدام قلمرو ها هستیم و آیا در سیستم بازی تغییراتی را شامل هستیم یا نه ؟

پس از اتمام بازی در سال ۲۰۱۸ ، گیمرها به تئوری پردازی مشغول شدند و خواستند که از دل حرف های نویسندگان یا دقایق پایانی بازی، داستان جدیدی را بیرون بکشند.

 

God of war

در واقع این تصور وجود داشت که قسمت دوم روایت کنننده اتفاقات بعدی است. اما انتشار نخستین تیزر جدید بازی با عنوان رگناروک دقیقا همان چیزی بود که علاقمندان این بازی را به شوک فرو برد. با ما ادامه این مقاله همراه باشید تا به چند نشانه و معرفی از این قسمت بازی اشاره کنیم.

یکی از مهم ترین نکات بازی خدای جنگ ، هویدا شدن رگناروک است که ما در تیزر نیز شاهد همین اتفاق هستیم. زمستان طولانی یکی از مهم ترین نشانه هایی است که وجود آن در تیزر ما را از رخ دادن رگناروک مطئن تر میکند.

جدای از این موضوع نشانه دیگری نیز وجود دارد که میتوان آن را در ثانیه ۳۲ تیزر نیز مشاهده کرد.

دقیقا بعد از به نمایش درآمدن لگوی آبی رنگ سانتا مونیکا، یک گوی آبی رنگ در دست آتریوس مشاهده میشود که میتوان آن را نماد هویدا شدن رگناروک دانست از نکات مهم دیگر بازی تغییراتی است که ما در فضای بازی با آن مواجه هستیم.

 

بنا بر گفته استودیو سانتا مونیکا، این بازی قرار است بزرگترین و متنوع ترین محیط بازی را در بین سری بازی های God of War داشته باشد پس جای تعجب نیست اگر این تنوع را در محیط ۹ قلمرو شاهد باشیم.

از طرفی خود کاراتر کریتوس نیز شاهد تغییراتی شده است مانند تنوع در نوع سپر و یا افزایش قدرت آتریوس و متنوع تر شدن دشمن های بازی.

خدای جنگ

جدا از همه شلوغی ها در این قسمت شاهده رابطه پدر و پسری نیز هستیم . کریتوس در این قسمت به یک پدر کامل تبدیل شده و تمام تلاش خود را دارد که با فرزند خود وقت بگذراند و بتواند از گذشته خود جدا شود.

در مقابل ما آتریوس را داریم که دیگر آن جوان ترسو و ضعیف نیست حالا بزرگتر و قوی تر شده است .اما نکته مهم دیگر پررنگ تر شدن رنگ زرد در لباس های اوست که نمادی از فی همسر کریتوس و مارد آتریوس است که میتواند نماد این موضوع باشد که آتریوس همچنان گذشته را با خود حمل میکند .

با سکانس آغازین بازی ما با یک شکار مواجه هستیم که توسط آتریوس صورت گرفته است. به این معنا که ممکن است که رابطه این دو در طول بازی جندین بار دچار فروپاشی شود. اما با این وجود همچنان در جنگ با یکدیگر هماهنگ هستند.

 

بازی God of War سال ۲۰۱۸ با یک دوربین دقیقه به دقیقه فیلم برداری شد احتمالا این قسمت بازی نیز دارای چینین موقعیت و فیلم برداری باشد . با همه این موضوعات باید دید که تیم سازنده که پس از ۴ سال دور هم جمع شده اند چه ایده ای در سر دارند .و چگونه میخواهند با تغییرات به وجود آمده در بازی طرفداران خود را شگفت زده کنند.

 

 

موضوع : از زمستان طولانی تا خدای جنگ نورس

نویسنده تیم تحریریه صتک نیوز

جست و جو مقاله در گوگل