اینترنت نامحدود همراه اول محدود شد
اینترنت نامحدود همراه اول محدود شد

همان طور که می‌دانید، مدتی است که کاربران همراه اول، از کاهش سرعت چشمگیر بسته‌های شبانه اینترنت همراه اول خبر می‌دهند.علت این مشکل چیزی نیست جز اعمال قانون حق مصرف منصفانه که در آن کاربرانی که بسته‌ی نامحدود خریداری میکنند را از نظر دانلود محدود میکند .

پیش از این، حدود یک سال پیش ، دو اپراتور بزرگ دیتای کشور یعنی همراه اول و ایرانسل ، در پی انتقادهای مراجع فرهنگی ، در یک حرکت هماهنگ ، اقدام به حذف بسته‌های نامحدود شبانه از سرویس خود کردند.

اما پس از آن، با انتقادهای شدید کاربران، برخی بسته‌های شبانه به شکل محدود توسط همراه اول و ایرانسل در دسترس قرار گرفتند.

اینترنت نامحدود همراه اول محدود شد

با این حال ، کاربران همراه اول ، نسبت به سرعت بسته‌های نامحدود شبانه شکایت‌های بسیاری داشتند به طوری که سرعت دانلود در این‌بسته‌ زود تر از رسیدن‌به حد مصرف منصفانه ۴۵۰ گیگابایتی کاهش می‌یابد .

این اتفاق در حالی‌افتاد که با پیگیری های انجام‌شده همراه اول اعلام‌ کرد اعمال محدودید را به خاطر ایجاد تجربه بهتر سایر کاربران در استفاده از اینترنت انجام داده‌ است‌:

«به ‌منظور بهبود تجربه کلیه کاربران اینترنت و حفظ کیفیت شبکه، «سیاست مصرف منصفانه» بر روی بسته اینترنت نامحدود اعمال‌ می‌شود . بدین ترتیب، سرعت اینترنت پس از عبور از آستانه مصرف منصفانه (۱۰۰ گیگابایت) کاهش خواهد یافت»

راهکار همراه اول برای جلوگیری از کاهش سرعت اینترنت محدود کردن بسته‌های شبانه بوده که اعتراض کاربران زیادی را به همراه داشته است .

اینترنت نامحدود همراه اول محدود شد

لینک مطلب در گوگل

نویسنده : تیم تحریریه صتک نیوز