به یک شیک پوش واقعی تبدیل شوید
با چند حرکت ساده به یک شیک پوش واقعی تبدیل شوید!

امروز با این مقاله به سراغ بازگو کردن برخی از نکات شیک پوشی برای آقایان رفته ایم امیدواریم از خواندن این مقاله لذت ببرید. فراموش نکنید که برای شیک پوشی نیازی به لباس جادویی نیاز ندارید بلکه تنها با رعایت چند اصل ساده در لباس پوشیدن، و رعایت استایل ها در موقعیت های مختلف میتوانید به یک فرد شیک پوش در بین اطرافیان خود تبدیل شوید. هرگز فراموش نکنید که شیک پوشی علاوه بر بالا بردن جذابیت شما در بین سایرین و اطرافیان، باعث افزایش اعتماد به نفس و موقعیت اجتماعی شما نیز میشود.

-در کمد خود حداقل یک دست کت وشلوار تیره نیمه رسمی داشته باشید.

حتما سعی کنید علاوه بر کت و شلوارهای مهمانی و رسمی یک ست کت و شلوار نیمه تجاری هم داشته باشید. بهتر است برای این کت و شلوار از رنگ هایی تیره مانند خاکستری یا سرمه ای استفاده کنید.

در کمد خود حداقل یک دست کت وشلوار تیره نیمه رسمی داشته باشید
در کمد خود حداقل یک دست کت وشلوار تیره نیمه رسمی داشته باشید

-طرح ها را براساس اندام خود انتخاب کنید.

اگر قصد پوشیدن لباس های طرح دار، دارید حتما به آناتومی و شکل بدن خود توجه کنید. انتخاب اشتباه طرح میتواند ماجرا را برای شما برعکس کند. به عنوان مثال اگر بالا تنه درشتی دارید میتوانید از طرح های راه راه عممودی برای لاغرتر نشان دادن بدن خود استفاده کنید. یا اگر میخواهید شانه های خودتان را گشاد تر نشان دهید میتوانید از طرح های شطرنجی استفاده کنید.

نوع لباس را براساس اندام خود انتخاب کنید
نوع لباس را براساس اندام خود انتخاب کنید

-طلا و نقره یکی را انتخاب کنید.

در بخش های مهمی از مد واستایل های مردانه فلزات دیده میشود. بخش هایی مانند سگگ کمربند، کیف، بند ساعت یا گردنبند . ترکیب این دو فلز با یکدیگر، میتواند به یک اصل اساسی برای استایل شما تبدیل شود. البته توجه داشته باشید که این دو فلز را باید به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید.

طلا و نقره یکی را انتخاب کنید
طلا و نقره یکی را انتخاب کنید

-در زمستان روی کت و شلوار خود یک اورکت بلند استفاده کنید.

اگر در فصل زمستان از کت وشلوار برای استایل خود استفاده میکنید حتما از یک اورکت بلند پشمی برای روی آن استفاده کنید. استفاده از پالتو یا هر کاپشن دیگری که کت خود از زیر آن بیرون بزند سبب میشود تا استایل شما با اصول شیک پوشی مغایرت داشته باشد.

در زمستان روی کت و شلوار خود یک اورکت بلند استفاده کنید
در زمستان روی کت و شلوار خود یک اورکت بلند استفاده کنید

-به جز حالت نشسته همیشه دکمه کت خود را ببندید.

معمولا کت های مردانه دو یا سه دکمه هستند. اگر میخواهید شیک پوش باشید به جز در حالت های نشسته حتما دکمه وسط کت خود را ببندید.

به جز حالت نشسته همیشه دکمه کت خود را ببندید
به جز حالت نشسته همیشه دکمه کت خود را ببندید

به یک شیک پوش واقعی تبدیل شوید

– عینک آفتابی قسمت مهمی از استایل شماست.

عینک آفتابی یکی از مهمترین موارد برای شک پوش تر شدن آقایان است . حتما چند نوع عینک در اندازه ها و مدل های مختلف داشته باشید که بتوانید به راحتی عینک مناسب را با استایل خود استفاده کنید.

عینک آفتابی قسمت مهمی از استایل شماست
عینک آفتابی قسمت مهمی از استایل شماست

– ترند را جدی نگیرید.

مردان شیک پوش معمولا به ترند های فصلی اهمیتی نمیدهند.  ترند ها بیشتر تشویقی برای مردم هستند تا بیشتر پول خرج کنند و مارک ها را زنده نگه دارند. مردان شیک پوش لباس های کلاسیک را به لباس های جدید ترجیح میدهند.

ترند را جدی نگیرید
ترند را جدی نگیرید

– همیشه بیشتر از حد انتظار شیک باشید.

اینکه تنها فرد شیک پوش دریک مهمانی شما باشید هیچ مشکلی ندارد. مشکل اصلی جایی است که برعکس این اتفاق رخ دهد و سبک و لباس شما از سطح مهمانی پایین تر باشید

همیشه بیشتر از حد انتظار شیک باشید
همیشه بیشتر از حد انتظار شیک باشید

-بین چرم مشکی و قهوه ای یکی را انتخاب کنید.

چرم ها یکی از جذاب ترین اکسسوری ها و آیتم هایی است که در استایل ها و مد های مردانه مورد استفاده قرار میگیرد. اگر میخواهید از چرم در استایل خود استفاده کنید حتما از چرم قهوه ای یا مشکی به تنهایی استفاده کنید. استفاده از این دو رنگ برای چرم در کنار هم جلوه ای مناسب ندارد.

بین چرم مشکی و قهوه ای یکی را انتخاب کنید
بین چرم مشکی و قهوه ای یکی را انتخاب کنید

رنگ ها را براساس فصل انتخاب کنید.

راه های مختلفی برای انتخاب رنگ های لباس وجود دارد. اما برای مردان بهترین راه انتخاب براساس رنگ های فصلی است. به عنوان مثال، برای فصل های سرد از رنگ های تیره مانند خاکستری و سرمه ای و در فصل های گرم از رنگ های روشن مانند سفید، آبی، صورتی و … استفاده کنید.

رنگ ها را براساس فصل انتخاب کنید
رنگ ها را براساس فصل انتخاب کنید

سخن آخر:

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و برای شما مفید باشد. اگر از خواندن این مقاله لذت بردید برای ما در قسمت دیدگاه ها کامنت بگذارید.

مقاله به یک شیک پوش واقعی تبدیل شوید

نویسنده تیم تحریریه صتک نیوز

لینک مقاله در گوگل