جذاب ترین کتاب های پیشنهادی برای دانشجویان
جذاب ترین کتاب های پیشنهادی برای دانشجویان

جذاب ترین کتاب های پیشنهادی برای دانشجویان

 

جذاب ترین کتاب های پیشنهادی برای دانشجویان – یکی از مهم ترین اقشار جامعه دانشجویان هستند. افرادی که سال ها تلاش میکنند تا بتوانند آینده ای بهتر برای خود و کشور بسازند. یکی از مهم ترین ابزارهای دانشجویان کتاب ها هستند.

در کنار کتاب های درسی، کتاب های غیر درسی نیز هستند که میتوانند برای دانشجویان بسار دوست داشتنی و جذاب باشند. تیم تحریریه صتک کالا ضمن تبریک روز دانشو به شما دانشجویان عزیز، چند نمونه از جذاب ترین کتاب های غیر درسی را برای شما آماده کرده است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

 

“ تاریخچه مخفی ” اثر “دنا تارت”

این کتاب اولین نوشته تارت است که در سال ۱۹۹۲ چاپ شد. این  کتاب که یکی از پرفروش ترین کتاب های آن سال به شمار می آید. داستان زندگی چهار دانش آموز درایالت ورمونت است که به کالج رفته اند ، در کالج شروع به تشکیل یک گروه به نام شوالیه براساس افسانه های یونانی میکنند و با گذاشتن نام حیوانات بر روی خود دست به اقدامات نامتعارفی میزنند.

 

“ درباره زیبایی ” اثر “اسمیت 

کتاب شرح حال کوتاهی است از زندگی یک خانواده سیاه پوست در انگلستان. در واقع این کتاب نمایانگر عشق کودک سیاه پوست به تحصیل در هاروادررا نشان میدهد و میل عمیق او برای رسیدن به خواسته اش. در واقع هدف نویسنده نشان دادن روح سخاوندانه کودکان سیاه پوست میباشد.

 

“جیم خوش‌شانس” اثر “کینگزلی آمیس”

یکی از پرفروش ترین کتاب های ژانر اجتماعی دانشگاهی به شمار می آید. این کتاب که ژانری اجتماعی داشته توسط کینگزلی آمیس نوشته شده است. این کتاب درباره یک استاد دانشگاه عبوس و بدخلق وجامعه گریز است که برای رسیدن به کارها و اهداف خود دست به هر کاری میزد. برخی از مردم این کتاب را با برخی از آثار پیجی ودهاوس مقایسه میکنند.

 

سقای آب و ادب اثر سید مهدی شجاعی

این کتاب برای اولین بار در سال ۹۶ از انتشارات نیسان به چاپ رسید ، این کتاب از پرفروش ترین و جذاب ترین کتاب هایی به شمار میرود که درباره حضرت عباس (ع) نوشته شده است این کتاب دارای ۱۰ فصل بوده که در هر فصل زندگانی حضرت عباس از زبان یک شخصیت بیان میشود.

 

اکنون اثر فاضل نظری 

فاضل نظری شاعر و مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان در سال ۹۷ بود که ششمین کتاب شعر خود را برای چاپ به انتشارات سوره مهر سپرد. این کتاب دارای ۴۰ غزل با مضمونی عاشقانه و عارفانه است. که به گونه ای بیانگر چهل سالگی شاعر می باشد.

 

چلچراغ حکمت اثر مرتضی مطهری

این کتاب که بیانگر روحیات و اعتقادات و افکار استاد مطهری است در سال ۸۹ از انتشارات کانون ادیشه به چاپ رسید این کتاب درواقع نمونه کاملی از اعتقادات استاد مطهری است که با تکیه بر ۴۰ کتاب و آثار استاد مطهر ی نوشته شده است و در واقع چکیده ای از تمام اعتقادات و باور های او به حساب می آید.

 

 

ای کاش وقتی ۲۰ سالم بود، میدانستم اثر تینا سیلینگ

کتاب به گونه ای معرفی جذاب و زیبا از داستان رندگی تینا سیلیک استاد دانشگاه استنفورد یکی از مهم ترین دانشگاه های دنیاست نویسنده در این کتاب به بیان روحیات و افکار و خاطرات خود در زندگی میپردازد.

 

 

قصه ازدواج اثر جفری یوجنایدز

این کتاب یکی از پرطرفدارترین کتاب های سال ۲۰۱۰ در بازار به شمار می آید. که توانسته با موضوع جذاب خود خیلی زود و به سرعت در بین مردم برای خود جا باز کند. این کتاب جذاب داستان دو عاشق است. دختری با چهره زیبا و عاشق که خواستگار او علاقه زیادی به تفکرات « رولان بارت » دارد.

 

 

سه شنبه ها با موری اثر میچ آلبوم

سه شنبه ها موری را میتوان یک کتاب فلسفی دانست. این کتاب که با نگرشی ساده و به دور از اغراق گرایی به بیان نکات مهمی از زندگی میپردازد، داستان زندگی آخرین روز های استاد پیری است که به بیماری دچار شده و در ملاقات های روز سه شنبه با دانشجوی خود، میخواهد رازهای مهمی از زندگی را برای او بازگو کند.

 

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت کافی را برده باشید خوشحال میشویم اگر برای ما بنویسید که کدام کتاب را تاکنون خوانده اید و خواندن کدام کتاب برای شما بیشتر لذت بخش بوده است.

امیدواریم از معرفی این کتابی ها لذت برده باشید و اگر آنها را مطالعه کرده اید نظر خود را برای ما ارسال کنید.

 

 

موضوع : جذاب ترین کتاب های پیشنهادی برای دانشجویان

نویسنده تیم تحریریه صتک نیوز

جست و جو مقاله در گوگل