جف بزوس به مبارزه با مرگ می رود
جف بزوس به مبارزه با مرگ می رود

جف بزوس به مبارزه با مرگ می رود استارتاپ «آلتوس لبز» (Altos Labs) رسما از آغاز به کار خود خبر داد و اطلاعات بیشتری درباره سازوکارها و تیم محققانش به اشتراک گذاشت. هدف این استارتاپ متعلق به جف بزوس ایجاد شرایطی است که سلول‌ها بتوانند بیماری‌ها، صدمات و معلولیت‌ها را معکوس کنند و در نهایت مرگ را شکست دهند.

این شرکت با گروهی از دانشمندان برنده جایزه نوبل، متخصصان برجسته و رهبران صنعت پزشکی آغاز به کار می کند.

این شرکت با گروهی از دانشمندان برنده جایزه نوبل، متخصصان برجسته و رهبران صنعت پزشکی آغاز به کار
آلتوس لبز قرار است ابتدا در سن دیگو و خلیج سن فرانسیسکو آمریکا، کمبریج بریتانیا و ژاپن فعال شود. محققان موسسات علمی این استارتاپ به رهبری «خوان کارلوس ایزپیسوا بلمونته»، استاد سابق موسسه «سالک»، «ولف رایک»، استاد افتخاری کمبریج و «پیتر والتر»، محقق مرکز پزشکی «هاوارد هیوز» به دنبال پاسخ سوالات عمیق علمی خواهند بود.

«توره گریپل»، استاد کالج دانشگاهی لندن و محقق سابق دیپ مایند گوگل مدیر بخش علوم رایانشی، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی آلتوس لبز خواهد بود. آکادمی ملی پزشکی آمریکا هم وظیفه تبدیل دانش به دست‌آمده در رابطه با سلامت و برنامه‌ریزی سلول‌ها به دارو را برعهده‌می‌گیرد.
‌‌


تیم مدیران آلتوس لبز شامل «هل بارون»، مدیر علمی شرکت GlaxoSmithkline، «ریک کلاوسنر»، مدیر سابق موسسه ملی سرطان آمریکا و «ان لی-کارلون»، معاون سابق Genentech خواهد بود . در هیئت مدیره هم افرادی مثل «فرانسیس آرنولد»، برنده نوبل شیمی ۲۰۱۸، «جنیفر دودنا»، برنده نوبل شیمی ۲۰۲۰ به خاطر تلاش روی تکنیک اصلاح ژن با CRISPR و «دیوید بالتیمور»، برنده نوبل پزشکی ۱۹۷۵ ایفای نقش می‌کنند .

در این اطلاعیه گفته شده که استارتاپ متعلق به جف بزوس توانسته ۳ میلیارد دلار جذب سرمایه داشته باشد تا نه تنها بتواند تحقیقات خود را انجام دهد، بلکه شرایط تبدیل اطلاعات به دارو و روش‌های درمانی را داشته باشد.

جف بزوس به مبارزه با مرگ می رود

نویسنده تیم تحریریه صتک نیوز

لینک مقاله در گوگل