خرید دستگاه تصفیه آب
خرید دستگاه تصفیه آب

پیدا کردن آب آشامیدنی سالم یکی از مهم ترین برای انسان است که امروزه برخی مناطق ایران با مشکل مواجه شده است و افت کیفیت بالایی پیدا کرده است . پیشنهاد میشود برای حل این مشکل از دستگاه های تصفیه آب خانگی یا دستگاه آب شیرین کن استفاده کنید. اما اگر نمیدانید که کدام کدام برند تصفیه آب بهتر است ، چکونه کار میکند؟ و آیا آب معدنی بهتر است یا دستگاه تصفیه آب ، با ما تا انتهای این مقاله جامع همراه باشید تا به تمام سوالات شما پاسخ دهیم.

خرید دستگاه آب شیرین کن کلیک کنید

موضوعاتی که در این مقاله میخوانید:

_ چرا باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کرد؟

_ تصفیه آب چگونه کار میکند؟

_ دستگاه تصفیه آب چه مزیت هایی نسبت به آب معدنی دارد؟

_ انواع دستگاه های تصفیه آب

_ آشنایی با فیلترهای تصفیه آب

_ فواید استفاده از دستگاه تصفیه آب

_ برند های معتبر تصفیه آب در ایران

_ خرید دستگاه تصفیه آب

چرا باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کرد؟

استفاده از آب سالم آشامیدنی ، یکی از مهم ترین نیاز های امروزه جوامع بشری است که متاسفانه امروزه به دلایل مختلفی مانند ؛ پایین آمدن سطح آب زیر زمینی ، افزایش آلودگی ها و از جمله افزایش فعالیت صنعتی انسان ها و وارد شدن آنها به منابع آب شهری، امکان دسترسی به آب سالم در برخی از مناطق کاهش پیدا کرده است .

اهمیت نوشیدن آب سالم

تصفیه خانه های بزرگ شهری مقدار زیادی از این آلودگی ها را برطرف میکند . اما با این وجود مقدار قابل توجهی آلودگی همراه آب باقی میماند که میتواند برای سلامت بدن خطرناک و یک تهدید جدی به شمار بیاید . به همین دلیل پیشنهاد میشود برای حل این مشکل از دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده کنید. این دستگاه های تصفیه آب تمام آلاینده های مزاحم و مضر را از آب جدا کرده و آبی سالم و شفاف را تحویل شما می دهد.

خرید دستگاه تصفیه آب کلیک کنید

تصفیه خانگی چگونه کار میکند؟

دستگاه تصفیه آب یا آب شیرین کن، در اندازه های مختلفی مانند صنعتی و ساختگی ساخته میشود. برای پاک کردن آب از املاح و مواد معدنی مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه به سیله فیلتر هایی مخصوص، آلودگی هایی نظیر نیترات، مواد مضر در آب، انگل ها و باکتری ها و حتی رسوب را از آب پاک میکند. این دستگاه همچنین بوی نامطبوع و طعم بد آب را نیز از بین میبرد.   

استفاده از دستگاه تصفیه آب چه مزیتی نسبت به آب معدنی دارد؟

عوامل مختلفی هستند که سبب میشود تا تصفیه آب بهتر از آب معدنی باشد. عوانل مختلفی مانند؛ سلامت آب، هزینه، دسترسی آسان و در نهایت تاثیرات زیست محیطی همگی سبب میشود تا تصفیه آب های خانگی جایگزین بهتری برای آب های معدنی در بازار باشند. در ادامه هر مدام از این دلایل را به صورت مفصل برای شما شرح میدهیم:

 • سلامت آب:

آب لوله کشی دارای میکروارگانیسم ها و مواد معدنی است که با استفاده از دستگاه های تصفیه آب به راحتی پاک و تصفیه میشود.شاید همین علت باعث میشود تا آب لوله کشی استاندارد بالا تری داشته باشد . شما میتوانید حتی از فیلترهایی با جنس کربن و سیستم اسمز معکوس برای تصفیه بهتر آب استفاده کنید.

 • طعم و مزه:

آب های لوله کشی، همگی به دلیل دارا بودن کلر طعم و بوی نامطبوعی هستند. دستگاه های تصفیه آب به راحتی این طعم و بو را از بین میبرد. ممکن است برخی از آب های لوله کشی به اندازه آب معدنی مزه و طعم خوبی نداشته باشد. اما با این وجود، استفاده از آب معدنی گزینه مناسبی نیست.

 • هزینه :

مصرف آب آشامیدنی تصفیه به نسبت استفاده از آب های معدنی بسیار باصرفه تر است . شما به راحتی میتوانید با تنها یکبار هزینه کردن، برای همیشه از آب سالم استفاده کنید در حالی که برای استفاده از آب های معدنی باید هر بار مبلغی را خرج کنید.

 • اثرات زیست محیطی:

شرکت های تصفیه کننده آب از مواد شیمیایی مختلفی برایتصفیه و پاکسازی آب لوله کشی استفاده میکنند. که این مواد پس از گذر از لوله ها هنوز بر روی اجسام مانند لیوان باقی می ماند و میتواند برای محیط زیست خطر آفرین باشد. با این وجود محققان ثابت کرده اند که مقدار خطر شیمیایی آب تصفیه بسیار کمتر از سموم موجود دربطری های آب معدنی است .

وجود این دلایل به راحتی ثابت میکند که استفاده از دستگاه تصفیه آب، بسیار مقرون به صرفه تر از آب های معدنی است.

دستگاه تصفیه آب

انواع دستگاه های تصفیه آب :

 • دستگاه سر شیری :

این نوع دستگاه، یک دستگاه فیلتری بوده که تنها به وسیله یک فیلتر کوچک به سر شیر لوله آب متصل میشود. این نوع دستگاه ها برای مواد و املاح سخت مثل رسوبات استفاده می شوند .

 • دستگاه کلمنی رومیزی :

قبل از ورود یخچال های یخ ساز، این نوع دستگاه تصفیه آب روی اپن هر منزلی وجود داشت. خوبی این دستگاه این بود که تا مقدار زیادی، املاح و مواد معدنی آب را تصفیه میکرد. اما باز هم این دستگاه معایبی داشت به عنوان مثال، مواد سمی مانند نیترات و نیریت که سطان زا هستند را به صورت کامل از آب پاک نمی کرد. از طرفی دیگر حجم ذخیره این دستگاه ها به شدن پایین بود و تنها ۱۴ لیتر آب را در خود ذخیره میکرد.

 • دستگاه آب شیرین کن ورودی خانگی :

همه مدل های تصفیه آب و آب شیرین کن خانگی و صنعتی یک مرحله ای، دو مرحله ای و سه مرحله ای، حجم ۱۲۰۰ لیتر آب را به ما تحویل میدهند‌.
این دستگاه معمولا تایوانی بوده و به نام دستگاه های آب تصفیه کن خانگی تایوانی ورودی ساختمان معروف هستند. این دستگاه معایبی نیز دارند و آن، مقرون به صرفه نبودن آنها است. همچنین زمان تعویض فیلترهای این دستگاه نیز زود به زود، خواهد بود و هزینه بسیاری نیز خواهد داشت.

 • دستگاه های آب شیرین کن خانگی اسمز معکوس RO

یکی از فناوری های مهم در تصفیه کردن آب، اسمز معکوس است که یک فناوری تایوانی است. از نمونه دستگاه های تصفیه آب با فناوری اسمز معکوس میتوان به دستگاه های تصفیه آب C.C.K  و سافت واتر اشاره کرد .
دستگاه های دارای فناوری اسمز معکوس، معمولا ۶، ۷ و ۸ مرحله ای هستند و کیفیت آب خروجی این دستگاه از کیفیت بالایی برخوردار است. دستگاه های تصفیه آب RO، نیاز به تعویض فیلتر دارد و هر کدام از آنها باید سر موعد مقرر خود تعویض شوند.

آشنایی با فیلتر های دستگاه تصفیه آب :

 1. پلی پروپیلن ( مرحله اول)
 2. کربن پودری ( مرحله دوم)
 3. کربن بلاک ( مرحله سوم)
 4. ممبران ( مرحله چهارم)
 5. پست کربن ( مرحله پنجم)
 6. مینرال ( مرحله شش )

فواید استفاده از دستگاه تصفیه آب :

 • عناصر مضر را از بین می برد
 • کاهش آلودگی محیط زیست
 • کیفیت آب را بهبود میبخشد
 • کاهش ریسک ابتلا به سرطان
 • آب تصفیه بدون سرب
 • برطرف شدن مشکل یبوست
 • مصرف آب تصفیه پوست شما را درخشان میکند
 • تصفیه آب، کیفیت هوای محیطی را بهبود میبخشد
 • کاهش سردرد
 • بهبود عملکرد دستگاه گوارش

معتبر ترین برندهای تولید کننده تصفیه آب

نیاز به تصفیه آب شهری سبب شده است تا شرکت های مهم دنیا به تولید و اختراع انواع دستگاه های تصفیه آب برای رفع نیاز مردم بزنند . شرکت‌های مختلفی وجود دارند که به تولید و پخش دستگاه های تصفیه آب در دنیا مشغولند که در این جا به چند مورد از مهم ترین انها اشاره میکنیم .

 • cck :

cck که اولین برند معرفی معرفی شده در این مقاله است، در سال ۱۹۷۳ در شهر تایجونگ تایوان کار خود را آغاز کرد. این شرکت به ساخت و طراحی انواع تجهیزات تصفیه آب مانند؛ اتصالات ZE ، فیلترهای کارتریج، فیلترهای حوزینگ و پمپ ها و دیگر اتصالات مشغول است .
این کارخانه تمام محصولات خود را تحت فناوری RO  و سیستم اسمز معکوس ساخته و خط تولید خود را براساس سیستم های اسمز معکوس گسترش داده است. با افزایش بالای تقاضا در بین مردم، این شرکت همواره تلاش خود را داشته تا در عین بهبود مستمر کیفیت دستگاه های خود، آنها را منطق بر مد روز و نیاز مخاطبان تولید کند.

 • آکواجوی :

شرکت کانادایی آکواجوی برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ تاسیس شد و برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ اولین دستگاه تصفیه آب خود را به بازار معرفی کرد و توانست به یکی از مهم ترین شرکت های تصفیه کننده آب در آمریکای شمالی و حتی در کل جهان تبدیل شود. این کارخانه هم اکنون در استرالیا، تایوان و کانادا در زمینه تولید و ساخت قطعات و اتصالات آب فعالیت میکند.

 • سافت واتر :

یکی از قدیمی ترین برندهای تولید کننده تصفیه آب در دنیا، برند سافت واتر در تایوان است. این برند کار خود را در سال ۱۹۴۶ آغاز کرد. امروزه این دستگاه ها در آمریکا، آسیا ومناطق دیگر دنیا به سبب کیفیت بالا دارای شهرت خاصی هستند و جزو پرفروش ترین محسوب میشوند .

این برند از بروز ترین و پیشرفت ترین تکنولوژی برای تولید محصولات خود استفاده میکند و محصولات تولید شده این برند دارای تائیدیه NSF، FAD، CE، IS می باشند. یکی از مهم ترین دلایل شهرت این برند به نسبت سایرین، قابلیت تصفیه مولکول های سالم و اشباع نشده با مولکول های آب است .

 • آکوا اسپرینگ :

برند آکوا کار خود را در سال ۲۰۰۶ در تایوان آغاز کرد. و محصولات خود را تحت عنوان کشور آمریکا به بازار عرضه کرد. امروزه آکوا تحت عنوان زیر مجموعه های مختلفی مانند، آکوا اسپرینگ، آکوا لایف، سول آکوا فعالیت میکند. یکی از بهترین و با کیفیت ترین محصولات آکوا، دستگاه های آکوا اسپرینگ است .

این دستگاه ها از تکنولوژی اسمز معکوس بهره میبرند و قابلیت نصب به صورت زیرسینکی و امکان برداشت آب به صورت مجزا از قسمت تصفیه شده، باعث می شود تا این محصول یکی از پرفروش ترین دستگاه های موجود در بازار باشد.

خرید دستگاه تصفیه آب

فروشگاه صتک کالا ، مجموعه کامل و جامعی از دستگاه های تصفیه آب با بهترین برند های روز دنیاست که توانسته بستری مطمئن برای شما عزیزان فراهم آورد تا بتوانید خریدی امن و مطئن داشته باشید .

همچنین مجموعه صتک کالا گروهی از متخصصین خبره در امر فروش و راهنمایی را گرد هم آورده تا شما عزیزان بتوانید بهترین انتخاب را برای خرید خود داشته باشید .

شما می توانید با استفاده از لینک زیر لیست قیمت دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار را مشاهده کنید .

دریافت لیست قیمت

لینک مقاله در گوگل

مقاله : خرید دستگاه تصفیه آب

تیم صتک کالا در هر روز هفته در ساعت های مختلف، آماده خدمت رسانی به شما خریداران عزیز میباشد.