معرفی چند نوشیدنی محبوب برپایه اسپرسو
معرفی چند نوشیدنی محبوب برپایه اسپرسو

معرفی چند نوشیدنی محبوب برپایه اسپرسو

 

اگر علاقمند به کافئین یا قهوه باشید، اسپرسو یکی از محبوب ترین قهوه ها برای شما است. نوشیدنی های برپایه اسپرسو، نوشیدنی هایی هستند که با دستگاه کاپوچینو ساز تولید میشوند و جزء اصلی همه آنها قهوه، شیر بخار داده و کف میباشد.

تنها تفاوت اصلی آنها در میزان اسپرسو، شیر یا کفی است که در آنها استفاده میشود. امروز با صتک نیوز همراه باشید تا شما را با چند نوشیدنی محبوب که بر پای اسپرسو هستند، آشنا کنیم.

اسپرسو ( Espresso)

ساده ترین حالت نوشیدنی اسپرسو است که تنها شامل یک شات اسپرسو در فنجان میشود. این نوشیدنی که اسپرسو یا SHORT BHACK  نیز خوانده میشود. ساده ترین، مهم ترین و اساس نوشیدنی های برپایه اسپرسو است.

دابل اسپرسو (Double espresso)

این نوشیدنی تریبی از دو شات اسپرسو یا به نوعی دو فنجان اسپرسو میباشد.

ماکیاتو کوتاه (short macchiato)

این نوشیدنی از لحاظ شباهت، بسیار به اسپرسو شبیه میباشد. با این تفاوت که از مقداری شیر بخار داده و کف برای ملایم کردن طعم تند اسپرسو استفاده میشود. این نوشیدنی در هر کشوری به شیوه های مختلفی تهیه میشود اما روش سنتی آن به این شرح است که :

یک شات اسپرسو به همراه کمی شیر بخار داده شده و کف که روی آن میماند.

ماکیاتو بلند (Long macchiato)

این نوشیدنی همانند ماکیاتو کوتاه بوده و به همان صورت تهیه میشود با این تفاوت که برای تهیه کردن آن از دو شات اسپرسو درون فنجان استفاده میکنند.

ریسترتو (Ristretto )

این نوشیدنی نوعی شات اسپرسو است با این تفاوت که مقدار آب استفاده شده در آن کمتر بوده که در نهایت قهوه حالتی غلیظ تر و تیره تر دارد. برای تهیه کردن این نوع اسپرسو، یک شات قهوه استاندارد را با نصف آبی که برای اسپرسو معمولی استفاده میشود ترکیب کنید و قبل از زرد شدن قهوه ، دستگاه را خاموش کنید.

آمریکانو (Americano)

این نوع نوشیدنی که به آن long black   گفته میشود ترکیبی از آب داغ به همراه یک شات اسپرسو است که از روی آب داغ گرفته شده است. برای تهیه این نوع نوشیدنی، ۳/۲ لیوان را از آب داغ پر کنید و بر روی آب داغ یک شات اسپرسو بریزید.

کافه لاته ( coffe latte)

این نوع نوشیدنی یکی از محبوب ترین نوشیدنی های برپایه اسپرسو است. این نوع نوشیدنی به سبب دارا بودن شیر بخار داده بیشتر نسبت به سایر نوشیدنی ها، دارای طعم شیرین تری است. برای تهیه این نوشیدنی خوشمزه یک سوم فنجان را با اسپرسو پر کرده و سپس یه آن شیر بخار داده اضافه کنید.

کاپوچینو ( cappuccino)

این نوشیدنی شباهت بسیاری به نوشیدنی لاته دارد با این تفاوت که دارای کف بیشتری است و بر روی آن از پودر شکلات استفاده میشود. برای تهیه این نوشیدنی خوشمزه یک شات اسپرسو بگیرید، درون آن شیر بخار داده بریزید و ۲ الی ۳ سانتی متر آن را با کف پر کنید. در انتها نیز به آن پودر شکلات رنده شدن اضافه کنید.

فلت وایت ( flat white )

پیشینه این نوشیدنی به نیوزلند باز میگردد و از لحاظ شباهت بسیار به کاپوجینو نزدیک است با این تفاوت که روی آن کف یا شکلات ندارد. برای تهیه این نوشیدنی یک شات اسپرسو بگیرید و آن را با مقداری شیر بخار داده بدون کف ترکیب کنید.

پیکولو لاته (piccolo latte)

این نوع نوشیدنی درواقع نوعی اسپرسو است که با طعم شیر و کف ملایم تر شده است. با دو روش این نوشیدنی را میتوانید تهیه کنید، یک با شات اسپرسو و دیگری با شات ریسترتو. مقداری شیر و کف را با یک شات یا دو شات اسپرسو ترکیب کنید.

موکا (mocha)

این نوشیدنی ترکیبی از کاپوچینو و هات چاکلت میباشد. به این صورت که برای تهیه این نوشیدنی یک شات اسپرسو تهیه کنید سپس یک قاشق پودر شکلات به آن اضافه کنید و آن را با شیر مخلوط کرده و روی آن کف بگذارید.

آفوگاتو (AFFOGATTO)

این دسر خوشمزه یکی از محبوب ترین دسر ها در فصل تابستان به شمار می آید که از ترکیب بستنی وانیلی و یک شات قهوه اسپرسو تهیه میشود.

موضوع : معرفی چند نوشیدنی محبوب برپایه اسپرسو

 

نویسنده : تیم تحریریه صتک نیوز

فروشگاه آنلاین صتک کالا یکی از فروشگاه های آنلاین ایران است که در زمینه های زیر فعالیت میکند.

فروشگاه آنلاین صتک کالا

فروشگاه آنلاین صتک کالا

 

صتک کالا با گستره‌ای از کالاهای متنوع برای کاربران خود « تجربه‌ی لذت‌بخش و مطمین یک خرید اینترنتی » را تداعی می‌کند.« ارسال اکسپرس و ایمن » ، « تضمین مناسب ترین قیمت »  « ضمانت اصالت کالا » و  «راهنمایی و مشاوره با تجربه» اصول اولیه صتک کالا است.

استراتژی فروشگاه آنلاین صتک کالا ،‌‌ عرضه ی محصولات متنوع با کمترین حاشیه سود از بهترین برند های معتبر و شناخته شده در ضمینه تجهیزات آشپزخانه ، لوازم گرمایشی ، تصفیه آب خانگی است‌.‌

صتک کالا با رویکرد جدید و ثمر بخش در ضمینه فروش آنلاین‌ با‌ فراهم‌ آوردن امکانات فنی در ضمینه خدمات پیش و پس از فروش ، ایجاد روش های مختلف در زمینه ی ارسال و تحویل ، پایش و گزارش مرسوله توسط سیستم های هوشمند پستی و سایر خدمات سعی در جلب رضایت مشتریان خود نموده است.

برای دیدن جدیدترین محصولات به اینستاگرام ما سربزنید..