جف بزوس به مبارزه با مرگ می رود
جف بزوس به مبارزه با مرگ می رود

بازدیدها: ۱

جف بزوس به مبارزه با مرگ می رود استارتاپ «آلتوس لبز» (Altos Labs) رسما از آغاز به کار خود خبر داد و اطلاعات بیشتری درباره سازوکارها و تیم محققانش به اشتراک گذاشت. هدف این استارتاپ متعلق به جف بزوس ایجاد شرایطی است که سلول‌ها بتوانند بیماری‌ها، صدمات و معلولیت‌ها را معکوس کنند و در نهایت مرگ را شکست دهند.

این شرکت با گروهی از دانشمندان برنده جایزه نوبل، متخصصان برجسته و رهبران صنعت پزشکی آغاز به کار می کند.

این شرکت با گروهی از دانشمندان برنده جایزه نوبل، متخصصان برجسته و رهبران صنعت پزشکی آغاز به کار
آلتوس لبز قرار است ابتدا در سن دیگو و خلیج سن فرانسیسکو آمریکا، کمبریج بریتانیا و ژاپن فعال شود. محققان موسسات علمی این استارتاپ به رهبری «خوان کارلوس ایزپیسوا بلمونته»، استاد سابق موسسه «سالک»، «ولف رایک»، استاد افتخاری کمبریج و «پیتر والتر»، محقق مرکز پزشکی «هاوارد هیوز» به دنبال پاسخ سوالات عمیق علمی خواهند بود.

«توره گریپل»، استاد کالج دانشگاهی لندن و محقق سابق دیپ مایند گوگل مدیر بخش علوم رایانشی، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی آلتوس لبز خواهد بود. آکادمی ملی پزشکی آمریکا هم وظیفه تبدیل دانش به دست‌آمده در رابطه با سلامت و برنامه‌ریزی سلول‌ها به دارو را برعهده‌می‌گیرد.
‌‌


تیم مدیران آلتوس لبز شامل «هل بارون»، مدیر علمی شرکت GlaxoSmithkline، «ریک کلاوسنر»، مدیر سابق موسسه ملی سرطان آمریکا و «ان لی-کارلون»، معاون سابق Genentech خواهد بود . در هیئت مدیره هم افرادی مثل «فرانسیس آرنولد»، برنده نوبل شیمی ۲۰۱۸، «جنیفر دودنا»، برنده نوبل شیمی ۲۰۲۰ به خاطر تلاش روی تکنیک اصلاح ژن با CRISPR و «دیوید بالتیمور»، برنده نوبل پزشکی ۱۹۷۵ ایفای نقش می‌کنند .

در این اطلاعیه گفته شده که استارتاپ متعلق به جف بزوس توانسته ۳ میلیارد دلار جذب سرمایه داشته باشد تا نه تنها بتواند تحقیقات خود را انجام دهد، بلکه شرایط تبدیل اطلاعات به دارو و روش‌های درمانی را داشته باشد.

جف بزوس به مبارزه با مرگ می رود

نویسنده تیم تحریریه صتک نیوز

لینک مقاله در گوگل