6 مکان دیدنی اسپانیا که حتما باید ببینید
6 مکان دیدنی اسپانیا که حتما باید ببینید

۶ مکان دیدنی اسپانیا که حتما باید ببینید

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است که شما را ترغیب کند تا بخواهید به اسپانیا سفر کنید. از آب و هوای مدیترانه ای بارسلونا گرفته تا موزه های تاریخی و دیدنی مادرید.

اما با همه اینها یک سفر کوتاه و معمولی چیزی نیست که یتواند شما را با کشوری آشنا کند که در آن ۱۷ فرهنگ مجزا قرار دارد . تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ۶ مکان دیدنی در اسپانیا آشنا کنیم.

 سویا

اگر برای رقصیدن و شنیدن آهنگ های اسپانیایی میخواهید به اسپانیا سفر کنید، سویا بهترین شهر برای شماست.

این شهر که یک شهر اندلسی کامل محسوب میشود با مناظر دیدنی و جذاب خود میتواند خاطره خوبی از سفر به اسپانیا را برای شما به یادگار بگذارد .

سویا شهری است پر از بار هایی پر شور و همیشه بیدار، رقصنده هایی سنتی و خیابان هایی مملو از درختان پرتقال.قدم زدن دور میدان گاو بازی وایت واش و نگاه کردن به رودخانه گواد الکیبیر همان آرامشی است که سفر یه سویا به شما اهدا میکند .

سانتیاگو د کامپوستلا 

مهم ترین دلیل ازشمندی این منطقه وجود وجود زیارتگاهی است که برای مسیحیان جزو مقدس ترین ها شمره میشود ، زیرا معتقدند که پیکر سنت جیمز به آن آورده شده است . اگر به دنبال یک مکان زیارتی و دیدن در اسپانیا هستید کلیسای سانتیاگوی مقدس در سانتیاگو د کامپوستلا، پیشنهاد خوبی برای شماست.

 گرانادا

حتی با گذشت بیش از هفت قرن از حکومت مورها بر شبه جزیزه ایبری ، هنوز هم میراث آنها در معماری و سبک آشپزی مردمان امروزه دیده میشود .

برای اینکه بیشتر متوجه عظمت و شکوه فرمانروایی مورها شوید ، به شما پیشنهاد میکنیم تا قصر الحمرا را ببینید قصری ۱۰۰۰ ساله که مجموعه ای نظامی در گرانادا و نگین شاهکار اسلامی در اسپانیا به شمار میرود .

بی شک دور از ذهن نیست اگر ساعت ها از زمان خود را به تماشای این قصر باشکوه اختصاص دهید. بررسی آینه های چشم نواز، نقوش اسلیمی و طرح های نعل اسبی و جمع آوری همه اینها در یک اثر، همان چیزی است که شما را به تحسین این اثر خارق العاده وادار میکند .

کوردوبا

کوردوبا ، منطقه ای آفتابی در جنوب اسپانیا که تاریخ دانان معتقدند که در گذشته جمعیت بیشتری در آن وجود داشته است. منطقه ای که محلی برای زندگی بزرگان رم باستان مانند موسی بن میمون ، سنکا و لوکان بوده است.

قطعا به همین دلیل، مکان های تاریخی مختلفی نیز در این شهر وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها، مسجد بزرگ است. نمادی از تمدن عظیم اسلامی که قدمت آن به قرن ۱۰ هجری باز میگردد.

سالامانکا

یک اصل مهم در شهر های تاریخی اسپانیا میدان است که محل اصلی و مهم فعالیت ها به شمار می آید.
در سالامانکا نیز این اصل رعایت شده است و میدان اصلی آن یکی از جذاب ترین میدان های تاریخی اسپانیا به شمار می آید .

میدان این شهر متعلق به قرن ۱۸ میلادی بوده و شما میتوانید کافه ها، بستنی فروشی و یا مغازه هایی برای خرید سوغاتی را مشاهده کنید .
شهرت این شهر تنها به خاطر میدان نبوده بلکه دانشگاه های این شهر نیز دارای قدمتی طولانی بوده که سبب شده است تا دارای شهرتی خاص و دیدنی باشد .

والنسیا

اگر از پایتخت اسپانیا ، مادرید ۴ ساعت رانندگی کنید به شهری میرسید که یکی از جذاب ترین و زیباترین شهر های اسپانیا به شمار می آید .

والنسیا ، با طراحی های داخلی و جذاب خود یکی از دیدنی ترین شهر های اسپانیا است. طراحی داخلی این شهر را سانتیاگو کالاتراوا یکی از مهمترین طراحان اسپانیا انجام داده که سبب شده تا شهر دارای طراحی زمخت باشد .

این شهر دارای مناطق ختلفی است اما برای اینکه همانند یک پرنده به همه مناطق این شهر تسلط داشته باشید میتوانید از ۲۰۷ پله ال میگولته، یک برج ناقوس دار بالا بروید .

 

موضوع : ۶ مکان دیدنی اسپانیا که حتما باید ببینید

نویسنده : تیم تحریریه صتک کالا

منبع در گوگل