الزامی شدن درج قیمت روی موبایل ، تبلت و لپ تاپ
الزامی شدن درج قیمت روی موبایل ، تبلت و لپ تاپ

الزامی شدن درج قیمت روی موبایل ، تبلت و لپ تاپ

حسین ‌لویی، مدیرکل نظارت بر خدمات عمومی، شبکه‌های توزیع و اقتصادی وزارت صمت اعلام‌کرده بود: «از ابتدای اردیبهشت همه کالا‌های وارداتی (از جمله موبایل، تبلت و لپتاپ) غیر از موارد استثنا، مشمول درج قیمت واردکننده و مصرف‌کننده می‌شود»

حسن لویی افزوده‌بود: «در این نوع کالا‌ها، به جای درج قیمت تولیدکننده، قیمت واردکننده درج می‌شود. این کالا‌ها مانند سایر کالا مشمول درج قیمت مصرف‌کننده نیز هستند.»

حال حسین لویی در مصاحبه ای درباره این طرح توضیحاتی‌داد:« تاکنون بر روی ۱۶ هزار قلم کالایی که مشمول طرح می‌شدند، درج قیمت صورت گرفته‌است. بر روی قیمت‌ها نظارت کامل‌داریم و نوسانات قیمت کالاها را نسبت به ۵ ماه گذشته بطور مستمر چک می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که نوسانات قیمت، خارج از حد منطقی و معمول اتفاق بیفتد.»

مدیرکل نظارت بر خدمات عمومی، شبکه‌های توزیع و اقتصادی وزارت صمت افزود: «در مجموع باید بگویم هیچ وقت اینگونه نبوده که قیمت تمام کالاها را در دست داشته باشیم و بتوانیم قیمت‌ها را مرور کنیم. الان بر اثر نتایج این پروژه با توجه به اینکه اطلاعات ۸۴ هزار قلم کالا موجود‌ است. در صورت تغییر قیمت می‌توان بررسی کرد که یک کالا چقدر گران یا ارزان می‌شود و به آسانی می‌توانیم نوسانات قیمت را رصد کنیم»

حسین لویی در پایان افزود: «برای اجرای بهینه طرح خرید شفاف، در ۳۱ استان بازرس داریم و بازرس‌ها موارد مختلف را رصد و در صورتی که تخلفی صورت بگیرد، آن را پیگیری می‌کنند. علاوه بر اینکه مردم نیز در صورت مشاهده هر گونه تخلف می‌توانند شکایت خود را در جهت پیگیری از طریق شماره ۱۲۴ اطلاع رسانی کنند»

الزامی شدن درج قیمت روی موبایل ، تبلت و لپ تاپ

منبع: خبرگزاری فارس

تیم تحریریه صتک نیوز